Thursday, October 15, 2015

Arvustus: Mixa Näohooldus

Hei!
Mõni aeg tagasi sain teate, et Eestisse on tulemas Prantsusmaalt üks uus nahahooldus bränd ning loomulikult olin kohe elevil. Bränd nimega Mixa on alguse saanud Prantsusmaa apteekidest ja see on pühendunud tundlikule nahale.
Mina sain testimiseks kolm toodet: Puhastav Mitsellaarvesi, CC - kreem ja Tasakaalustav ja niisutav kreem.


Esimesena räägin Mixa Puhastavast Mitsellaarveest.
See mitsellaarvesi sobib tundlikule ning ärritusele kalduvale nahale.
Mitsellaarvett hakkasin katsetama kohe ning põnevusega. Nüüdseks olen juba proovinud mitmeid samalaadseid tooteid ning uus mitsellaarvesi poodides tekitab alati põnevust.
Toodet kasutades märkasin ma kohe mõnusat aroomi. Kerge lilleline aroom, mis arvatavasti tuleb sellest, et puhastav mitsellaarvesi on rikastatud rahustava roosiekstraktiga, kuigi päris roosiõisi ma antud lõhnas täpselt ei tunne.
Mitsellaarvesi tuleb päris suures pakendis. Nimelt on selles lausa 200 ml toodet, mida jätkub ikka mõneks ajaks. Pakendi kohta mainiksin ära selle, et reisides soovitan ettevaatlik olla - pakend kipub veidi lekkima, kuid õnneks mitte väga hullusti.
Mina kasutan esimest korda mitsellaarvett, mis tuleb pumbaga pudelis. Algul oli see pigem miinuseks, nüüd juba olen harjunud ja õppinud seda käsitlema nii, et tilkagi toodet ei lähe põrandale raisku! :)
Kasutan Mixa mitsellaarvett nii hommikuti kui õhtuti. Hommikuti enne meigi pealekandmist, et eemaldada öösel nahale kogunenud rasu ja muu sellega kaasnev ning õhtuti peale näopesu, et viimsedki meigijäägid saaks näolt maha või, et just see kõige suurem meigikiht enne näopesu eemaldada.
Meigi eemaldab toode kiirelt ning ma pole kordagi pidanud haarama teist vahendit näiteks enda ripsmetuši või laineri eemaldamiseks. Isegi mitu kihti ripsmetušši eemaldab see mitsellaarvesi kiirelt ning valutult. Ka minu tundlikud silmad on selle tootega sõbraks saanud.
Lubadus, et nahk on peale puhastava mitsellaarvee kasutamist värske peab paika! Nahk näeb ja tundub värskem. Tõesti meeldiv toode ning arvestades ka Mixa taskukohaseid hindu, on see igati proovimist väärt!


Liigume edasi teist toote juurde, milleks on tasakaalustav ja niisutav näokreem.
Erinevalt mitsellaarveest, on tasakaalustav ja niisutav näokreem rikastatud vase ning glütseriiniga. Mõeldud on see tundlikule, normaalsele ja kombineeritud nahale. Koostis on rikastatud matistava puudriga.
Näokreemi lõhn on täiesti erinev mitsellaarveest. Tegelikult on kõigil kolmel tootel, mida mina katsetasin, erinev aroom, kahel kreemil veidi sarnane. Sellel kreemil on kerge, veidi hapukas, kuid siiski meeldiv lõhn. Pigem selline neutraalne, ei jää eriti meelde ning ei häiri kasutades.
Pakend meeldib mulle just oma kompaktuses tõttu. Kindlasti kreem, mille võtaksin reisile kaasa või paneksin hädaolukordadeks käekotti.
Aga ruttu, ruttu toime juurde. Just praegugi lõhna tundmise eesmärgil kandsin pisikese koguse kreemi nahale ja juba on mu nahk sile ja pehme. Nahk ei jää mingil määral läikima ning ma olen ka märganud, et rasueritus nahal on väiksem. Kindlasti mõjutab seda mingil määral ka praegune ilm, kuid mina usun, et väike osa on ka sellel kreemil.
Arvestades kui kiiresti kreem imendub ja kui kerge see nahal tundub, ei tahtnud ma kohe uskuda, et see tõesti niisutab 24 tundi. Aga minu normaalsel/kombineeritud nahal pole rohkem niisutust vaja ning tihti selle kreemiga piirdungi.
Üks huvitav omadus on kreemil veel. Nimelt tundub see algul pigem raske, mõtlesin, et kindlasti kulub seda palju aga... Kreem nahal otsekui transformeerub. See muutub kergeks ning seda kulub tegelikult üsna vähe.
Mina olen igatahes väga rahul ning ma ei usu, et see mu viimaseks totsikuks jääb! :)


Kolmandaks ning arvatavasti Mixa kõige populaarsemaks tooteks on Nahka Rahustav Punetusevastane CC - kreem.
See toode tekitas minus ehk kõige suuremat elevust. CC-kreemid, mida olen proovinud, pole mulle sobinud ning pigem olen pidanud nendes pettuma. Siiski on see CC-kreem midagi sootuks erinevat, kui mina algul arvasin. Aga kohe lähemalt.
Mixa CC-kreem sisaldab Arnikaõie ekstrakti ning Cold Cream'i.
Minu naha suurimaks vaenlaseks ongi enamasti punetus. Kindlasti on oma osa sellel ka faktis, et mu nahk on nii hele - tänu sellele paistavad sinised silmaalused ja punane nahk eriti hästi välja. Õnneks on mul nahaga tegelikult vedanud, sest punetus pole väga hull.
Pakend on tootel põhimõtteliselt sama, mis ka näokreemil. Väike aga mugav! Kolmest tootest on sellel kõige õrnem aroom ning ma ei oskagi seda õigesti seletada. Ka selline neutraalne lõhn, mis ei tee toodet eriti paremaks, kuid kindlasti mitte ka halvemaks.
Imendumise koha pealt mainiksin seda, et ei imendu see nii kiirelt, kui niisutav näokreem, kuid samas ei võta see ka ilmatu palju aega. Näiteks mina kannan hommikul näole CC-kreemi ära ning siis suundun kohvi jooma. Peale hommikukohvi, mis võtab enamasti 10-15 minutit (ärkan meelega varem, et saaksin rahulikult kohvi juua :) on kreem kenasti imendunud ning saan oma meigirutiiniga edasi minna.
Antud CC-kreemil pole nahka toonivat omadust, kreem ise on heleroheline. Heleroheline just selle tõttu, et kreem taandab punetust. Lisaks on mainitud, et kreem järk-järgult ühtlustab nahatooni ning mina olen seda kindlasti märganud.
Kui esialgu olid mul tänu eelnevatele kogemustele pisikesed eelarvamused, said need kiirelt ümberlükatud ning ma üldse ei imesta, et toode Prantsusmaa naiste seas nii tuntud ning hinnatud on! :)


Et natuke toodetest rohkem aimu saada, lisan ka pildi, millel näete veidi nende konsistentsi ning värvust. Esimene on näokreem, teine CC - kreem. Näokreem näeb küll pisut sinakas välja, kuid tegelt on see täiesti valge! :)


Kokkuvõtvalt olen mina Mixa toodetega väga rahul. Erilisteks lemmikuteks kaks viimast, ehk niisutav ja tasakaalustav näokreem ning CC-kreem. Toodetel on ka väga taskukohased hinnad - näiteks CC-kreemi hind on veidi üle kaheksa euro. Olen Mixa tooteid juba näiteks Selverites näinud ning soovitan kindlasti uudistama minna! ;)

No comments:

Post a Comment