Thursday, December 3, 2015

Ideaalne dupe...? #2

Hei!
Juba mitmed kuud on möödas ajast, mil ilmus esimene ideaalse dupe'i (otsingu) postitus. Nüüd ongi viimane aeg, et tuua teieni järjekorras teine postitus.
Miks läheb "kaksikute" otsinguga nii kaua aega? Ikka selle pärast, et Eestis puuduvad mitmed brändid, mille seast kaksikuid võiks leida. Õnneks theBalm'i Sexy Mama puudrile on vähemalt üks kandidaat Eestis olemas ning selleks on Essence All about Matt! puuder.


TheBalm'i Sexy Mama puuder on ostetud Kaubamajast, hinnaks 17.90 €.
Essence all about matt! puuder on ostetud Selverist, viimati oli hinnaks 3.29€.
Hinnavahe  14.61 €.


Alustame pakendist. Sexy Mama suureks plussiks on kindlasti see, et karbis leidub peegel. Mitte küll väga suur, kuid abiks ikka. Essence puudril see puudub. Samas on Essence pakend tugevast plastikust, kaas ei tule iseenesest või liialt kergelt lahti. TheBalmi puuder on tugevast papist, kaant hoiab kinni magnet, lisaks on sel ka kerge ümbris, mis transportides tagab tugevama kaitse. TheBalmi pakendid on alati omapärase ja ilusa kujundusega, aga vaadates hinnavahet ei saaks sellest minu jaoks määrava tähendusega punkti, et Essence pakend pigem tavaline ja mitte eriti silmapaistev on.
Nagu pildiltki näha, on Sexy Mama pakendis küllaltki heledat, nahavärvi tooni, Essence aga täiesti lumivalge. Kuigi mõlemad on läbipaistvad puudrid, jätab Essence oma siiski heleda valge tooni, mis iga kord küll välja ei paista, kuid aegaajalt olen valget kihti õrnalt oma nahal täheldanud.
Armastan läbipaistvate puudritega matistada ka oma huulepulki, kuna matid huuled on mu lemmikud. Ka selles vallas katsetasin tooted ära. Kahjuks Essence puuder theBalmi omale ära ei teinud. Muudab see huulepulga tooni tänu oma valgele olemusele veidi heledamaks, theBalmi puuder tooni põhimõtteliselt ei muuda.


Ka naha suudab matina hoida kauem Sexy Mama. Ma ei ole ülemäära rasuse nahaga, kuid kasutades Essence puudrit, on õhtu lõpuks nahk siiski veidi läikivaks muutunud. Õnneks saab vajadusel puudrit kaasas kanda ja nägu vahepeal uuesti puuderdada. Sexy Mama puhul pole ma pidanud nahka vahepeal uuesti puuderdama. Samas Essence hoiab siiski suurema läike ära ja mina saan hakkama ka ilma puudrit kaasas kandmata, väga rasune nahk "värskendamist" aga arvatavasti vajaks.


Kui nüüd teha lõppkokkuvõte, siis Essence puuder on küll oma hinna kohta täitsa korralik toode, kuid päris Sexy Mama kaksikuks ma seda ei nimetaks. Kindlasti on hinnavahe korralik, niisiis on all about matt! puuder ka hea, kuid kel võimalus rohkem meigile kulutada ning kel pigem rasune nahk, on Sexy Mama minu meelest parem valik. :)

4 comments:

 1. Soovitan julgelt proovida L'Oreali CC puudrit. Isegi jumekana kasutasin kõige heledamat varianti, mis jäi nahal läbipaistev (ilma valge kumata). Ühtlustas veel täielikult naha + matistas ja kõik jum.kreemid jne püsisid kauem nahal :)

  ReplyDelete
 2. Aga koostis? Kas emb-kumb sisaldab talki jne? Meigitoodete puhul on koostis oluline! Miks see Essence nii odav on?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kuna ma ei ole koostisosi enne otseselt võrrelnud, siis ei hakanud ka praegu! :) Aga theBalmi puuder ei sisalda talki, Essence oma sisaldab. Pikemad nimekirjad leiad internetist, sest loomulikult, ka toodete koostisosad on tähtsad! :)

   Delete