Monday, October 30, 2017

Halloweeni nädal, päev 7: Komm või pomm?!

Päev 7!!!
Arvan, et tänaseks postituseks sobib ideaalselt üks lugu minu enda Halloweeni kogemusest, niiet here we go!


Nagu me teame, Eestis Halloweeni otseselt ei tähistata ning komme küsimas ei käida. Mõned aastad tagasi aga puhkasin oktoobri lõpus nädalakese Belgias. Tegelikult polnud üldse meeles, et samale nädalale jääb ka Halloween. Kui aga see päev kätte jõudis ning igal pool oli näha, kuidas inimesed Halloweeniks valmistuvad, tuli endalgi tahtmine see once-in-a-lifetime kogemus ära proovida. Õnneks polnud ma ainus, kellele see mõte huvi ning elevust pakkus! :)
Ausalt öeldes ma enam kostüümidest suurt midagi ei mäleta. Mäletan vaid seda, et kuna jooksma minemise otsus tuli sama päeva lõunal, olid kostüümid üsna viimase hetke mure ning rõhk oli peamiselt tumedal meigil.
Uksest välja astudes oli õhtu päris maagiline. Kuna meil Halloweeniks dekoratsioone välja ei panda, oli uskumatult lahe näha igal uksel kõrvitsaid, kummitusi, nahkhiiri ja kõike muud. Inimeste fantaasia oli lõputu ning mida maja edasi, seda suuremaks ja uhkemaks kaunistused läksid.
Sama lugu oli kostüümidega. Näha oli kõiki eelpool mainitud olevusi ning loomulikult nõidu, vampiire, zombisid... you name it! Lapsevanemad, kes oma rõõmsate põnnidega jooksmas käisid, olid samuti lihtsamates kostüümides.
Kuna meile oli tähtis kogemus, mitte kommisaak, siis kokkuvõtvalt käisime läbi nii 6-7 maja. Maiustusi saime siiski palju ning jagajad olid väga heledad ning rõõmsad. Kui aru saadi, et tegemist välismaalastega, oli rõõm veelgi suurem. :)
Minule jääb igatahes see Halloween meelde väga pikaks ajaks. Sealt see minu Halloweeni pisik vist külge ka jäi... :)

No comments:

Post a Comment