Sunday, November 12, 2017

Minu blogimise rutiin...


Olles blogija juba mitmeid aastaid, on mul kujunenud välja üsna kindel rutiin, kuidas oma blogi postitused koostan. Täna mõtlesin Teile just sellest kirjutada. Kui Sinagi oled blogija, kirjuta mulle, milline sinu "rutiin" välja näeb? :)

Pildid postitusteks ning Instagrami teen üldjuhul nädalavahetustel. Pildistan, sorteerin, editin ning panen eraldi kausta valmis. Seda lihtsalt põhjusel, et nädala sees ei jõua ma pea kunagi koju ajal, kui õues veel pildistamiseks head valgust oleks.
Postituste kirjutamise aja näppan spontaanselt. Olgu selleks pühapäeva hommikupoolik või kolmapäeval kell 23 - just siis, kui inspiratsioon või tahtmine kirjutada parasjagu peale tuleb. Enamasti haaran kõrvale kohvitassi (kui just päris öö peale kirjutamine ei jää). Muusikat ma taustaks reeglina ei pane. Keskendun paremini täielikus vaikuses, sest muusikaga hakkab alati kas jalg tatsuma või suu sõnu kaasa laulma. Kui aga tahtmine midagi kuulata on, panen taustaks klassikalise muusika - keskendumise koha pealt palju parem kui näiteks pop või rock ning lisaks olen täielik klassikalise muusika austaja! :)
Ühe postituse tegemine võib võtta aega tunde (kirjutamine, pildistamine, editimine, vigade parandamine jne). Eriti just detailsed arvustused, kuna juba nende pildistamine on (tavaliselt) keerulisem, kui tavalise "meeleolu" pildi loomine. Lisaks peab tekst olema põhjalik ning analüüsitud nii tugevamad kui nõrgemad küljed. Kuid samas oma "struktuuri" pärast need mulle väga meeldivad - annavad põhjaliku ülevaate ning kirjutada neid on samuti väga vahva.
Peale postituse kirjutamist loen selle vähemalt 2-3 korda üle, et korrastada mõned mõtted, parandada kirjavead. Tihti loen ka peale postituse ilmutamist selle korra üle. Ning seejärel jään ootama teie tagasiside ning mõtteid! :)

No comments:

Post a Comment