Thursday, February 22, 2018

Eestimaine veebruar: JOIK Eesti 100 juubeliküünlad + Kingiloos!

Hakkame sättima!
Niivõrd rõõmustav oli leida üks päev JOIK Instagramist pilt, millel ilutsesid uued Eesti Vabariigi sünnipäevaks valmistatud lõhnaküünlad. Täna Teile just nendest iludustest veidi lähemalt räägingi... ;)


JOIK on aastal 2005 alguse saanud Eestimaine kosmeetikabränd. Tooted on looduslikud ning neid pole kunagi loomade peal testitud. Nime on bränd saanud põhjamaa rahvaste Saamide iidsest laulmise viisit ehk sõnast "joig".
Minu esimesed katsetused JOIK toodetega leidsid aset juba mitu aastat tagasi. Tutvumine toimuski läbi lõhnaküünalde, millest JOIK alguse on saanud. Seepärast on eriti lahe täna EV100 küünaldest rääkida!


JOIK on Eesti juubeliks loonud lipuvärvides lõhnaküünlad, mis on kaunistatud ametliku logoga. Tulevad need armsates mustritega kaunistatud karbikestes. Kõik küünlad on erineva lõhnaga, mis oli minule väga toredaks üllatuseks! JOIK küünlad sobivad imeliselt Sinu pidulauda kaunistama!
Küünlad on valmistatud sojavahast. Põlemisaeg min 30 tundi!

 
Sinine - Sinine on sinu taevas, kallis Eesti kodumaa... - väljendab usku ja lootust eesti rahva tulevikku, ustavuse sümboliks...
JOIK Sinine lõhnaküünal on puuviljalise lõhnaga, tunda on kerget tsitrusearoomi ning karget puitu. Äärmiselt huvitav lõhn, mida ühe sõnaga kirjeldada ei oskakski. Suursugune, kuid veidi pehme, lõhn, milles nii naiselikke kui ka mehelikke noote. Tõeliselt eriline ja põnev!

Must - Must on meie mullapinda, mida higis haritud; must on kuub, mis Eesti rinda vanast’ juba varjanud... - meenutab eesti rahva sünget ja piinavat minevikku...
Must on totaalne vastand eelmisele. Mõtteisse ilmuvad talveõhtud kamina ees, milles mustad söed kuumalt hõõguvad. Tunda on erinevaid vürste, lõhnas on ka vaniljet, muskust, sandlipuud ja muud...  

Valge - Valges ehtes Eesti kased kaunistavad kodumaa... eesti rahva püüded hariduse ja vaimuvalguse poole, suvised valged ööd...
Taaskord... täiesti erinev eelnevast kahest. Väga värskendav, lilleline ning igati kevadine aroom. Minule meenutab kevadisi piibelehti ning päikeselisi hommikuid täis kastest muru ning helevalgeid pilvi. Imeline!


Ütlen ausalt, et uurisin ja nuusutasin kõiki küünlaid oma 10 korda, et välja valida oma lemmik. Kuid ma tõesti ei oska! Sinine, must ja valge on kõik nii erinevad ja unikaalsed, aga samas on neil kõigil ühiseid jooni. JOIK on saanud hakkama imelise lõhnakomplektiga!

Et käimas on siiski sünnipäevanädal, loosin ühe sinise küünla välja oma blogi Instagramis (@blogicarmen). Mine osale kohe! ;)

No comments:

Post a Comment