Monday, May 21, 2018

Botanicals Fresh Care - lavendline juuksehooldus


Kui minuni jõudis pakk, kus sees uus lavendlilõhnaline sari suurte tekstidega Botanicals Fresh Care, mõtlesin esialgu, et tegemist on meie turule jõudnud uue brändiga. Minu suureks üllatuseks on aga tegemist uute toodetega L'Oreali Parise poolt. Millega täpsemalt tegu?


Uue sarja tooted tulevad kaunites, mahedat tooni pakendites, mis on valmistatud 100% ümbertöödeldud materjalist. Tooted ei sisalda sulfaate ega loomse päritoluga koostisosi. Botanicals Fresh Care lavendli sari on mõeldud õrnadele juustele ja peanahale (!). Seepärast sisaldavad tooted rahustavat lavendliõli ning niisutavat kookos- ja sojaõli. Kuigi lavendlilõhn on mulle igati meelt mööda, on see üpriski tugev ning spetsiifiline.
Alustan toodetest, mida esmalt katsetama asusin - šampoon ning palsam. Nagu lubadus pakendil ütleb, rahustab šampoon peanahka ning ei ärrita seda mitte mingil moel. Korraga kulub šampooni pumbatäis või kaks. Märkasin, et esmalt muutusid minu juuksed veidikene kiiremini rasuseks, kui eelmise lemmikšampooniga - juukseid pidin pesema ühe päeva võrra varem. See on ka ainuke miinus, mille oskan välja tuua - üldmulje igati hea.


Palsam tuleb pakendis, mida märgade kätega on avada kohati katsumusterohke. See on aga ka ainuke miinus, mille välja tooksin. Samuti tugev lavendliaroom, mis mõnusalt ka juustele veidikeses ajaks hõljuma jääb. Korraga kulub pigem vähe toodet ning juuksed on niisutatumad, samuti vähem elektrised.


Botanicals Fresh Care juuksemask jõudis minuni veidikene hiljem ning kasutanud pole ma seda veel piisavalt pikalt, et märgata suurt erinevust. Loomulikult on koheselt näha, et juuksed on veidi rohkem niisutatud ning siidised. L'Oreal kirjutab, et orgaanilist lavendli eeterlikku õli ning soja- ja kookosõli sisaldav mask niisutab intensiivselt ja kaitseb hapraid, õhukesi juukseid.


Nüüd aga ehk sarja kõige põnevama toote juurde - šampoonieelne õli. Just nimelt, õli, mida kanda peanahale enne šampooniga juuste pesemist. Minule kõlas esialgu see mõte küll päris võõrana, kuid kasutama hakkasin siiski õli suure huviga. 
Õli tuleb juustele kanda 5-15 minutiks ning seejärel alustada juuste pesuga. Mõeldud on see kuiva peanaha niisutamiseks ning õhukeste juuste turgutamiseks.
Esimesel ühel-kahel korral ei märganud ma peale pesu suurt erinevust. Kuid nüüd, mil olen järjepidevalt õli kasutanud, ei kavatse ma sellest nii pea loobuda! Juuksed on tõesti rohkem niisutatud, kuid samas ei muuda õli neid kuidagi raskemaks, kiiremini rasusemaks. Vastupidi - peale õli lisamist juustepesemise rutiini kadus mure, et Botanicals Fresh Care sarja šampooni kasutades juuksed muutuvad kiiremini "mustaks". 


Lisaks lavendlisarjale on uues Botanical Fresh Care valikus ka sari, mis sisaldab kurereha eeterliku õli ning tugevdav sari koriandriõliga! Kas oled juba midagi uutest toodetest proovinud? :)

No comments:

Post a Comment