Tuesday, December 25, 2018

Aasta 2018 raamatutes...

Hei, armsad lugejad! Loodan, et teie jõulupühad on täis imesid ja kõik teie salasoovid täituvad!
Kuna aasta lõpp kihutab täiskiirusega meie poole, on õige aeg alustada aasta kokkuvõtete tegemist.  Täna räägin oma loetud raamatutest ja järgmise aasta eesmärkidest.
2018. aastal oli minu eesmärgiks lugeda läbi 25 raamatut. Eesmärk sai püstitatud selle tõttu, et 2017 jõudsin läbi lugeda liiiiga vähe raamatuid ning kuidagi pidin ma ennast kätte võtma - kindel numbriline eesmärk tundus väga hea lahendus! Eesmärk sai täidetud ja loetud sai ühe võrra rohkemgi ehk 26 raamatut.
Kuna kõigist raamatutest kirjutades läheks postitus väga, väga pikaks, mõtlesin jagada oma mõtteid parimatest paladest ja ehk mitte kõige lemmikumatest raamatutest. Kui soovid mingi raamatu kohta pikemat tagasisidet, kirjuta mulle julgelt! ;)


2018. aastal avastasin enda jaoks luule ning seda just tänu raamatutele "Lukuga päevik" (Elina Naan) ning "#ööraamat" (Nete Tiitsaar). Armusin neisse täielikult ning nüüdseks on minu raamaturiiulis luuleraamatuid veelgi. Küll aga pettusin raamatus "milk&honey" (Rupi Kaur). Kauri raamatuid on ülemaailmselt niivõrd palju kiidetud ja seepärast sai "milk&honey" ka ostetud. Küll aga ei kõnetanud see mind pea üldse. Ehk on asi selles, et suhestun emakeelse luulega tunduvalt paremini või, et olin enda jaoks juba ootused nii kõrgele seadnud. Samas olen ka enda võõrkeelt kõnelevatelt sõpradelt pigem just negatiivset tagasiside kuulnud, niiet võta näpust...
Esikolmikusse selle aasta loetud raamatutest kuulub kindlasti "Circe" (Madeline Miller). Lõpetasin selle üsna hiljuti ning olen täiesti võlutud! Neelasin selle vaid mõne lugemiskorraga ning Kreeka mütoloogiline maailm jäi veel kauaks mind kummitama. Uuel aastal loen kindlasti läbi ka sama autori raamatu "Achilleuse laul".
Eestikeelsetest raamatutest soovitan kahe käega teost "Ristideta hauad" (Arved Viirlaid). Kerge lugemine see pole, eriti teise osa ajal pidin raamatu mitmel korral hetkeks sulgema, kuna autor maalib julma pildi väga tõetruult. Eesti autorite loomingust soovitan kindlasti ka raamatut "Lingvistiline mets" (Valdur Mikita). Just tänu sellele teosele on minu raamaturiiulis juba kaks järgmist Mikita teost ootamas lugemist. 
Pettusin raamatus "The life-changing magic of not giving a f**k" (Sarah Knight). Olen meeletu ülemõtleja ja pelgalt nimekirja tegemine ja paar julgustavat sõna ei aita. Pidin iga lehte pöörates ennast lugema sundima. Kuid on seegi raamat bestseller, niisiis paljudele sobib! Pettuma pidin ka  raamatus "The luxe life" (Fleur de Force). Soetasin raamatu, kuna selle autorit jälgisin mitmeid aastaid YouTubes. Kahjuks oli raamat minu jaoks ääretult pealiskaudne ja... mitte midagi ütlev.
Ära mainimist väärivad ka sarkastiline ja lõbus "The trouble with women" (Jacky Fleming), inspireeriv "#Girlboss" (Sophia Amoruso) ning valus ja siiras "Jumalate aritmeetika" (Katrina Kalda).

Mis raamatuid Sina sel aastal lugesid? :)

No comments:

Post a Comment